Egyszerre vicces és szomorú
Marad tehát a lassú haladás, késő vonatok, régi járművek, de legalább tisztább lesz a WC (ha teljesül a mai ígéret) és kapunk vissza egy kis pénzt, ha eleget panaszkodunk.
Interaktív vonatablakok
A most felnővő generáció még ismerhette a művészetnek azon amatőr ágát, amit csak a köznyelvben a bepárásodott ablakra rajzolásnak nevezünk. Előfordulhat, hogy a következő nemzedék számára, egy pár éven belül ez már annyira elképzelhetetlen lesz, mint az, hogy ceruzával tekertük vissza a magnókazettát.
A német deutshe bahn vasútszolgáltató és az amerikai Hyperloop Transportation Technologies kutatócég létrehozta az „Innovációs Vonatot”. A projekt ugyan némi késéssel, de elindult, a vonatot arra kalibrálták, hogy az akár 1220 km/óra sebességet is elérje. Az elképesztő száguldás mellett, amit persze rajta utazva szinte észre sem veszünk, a vonat legjellegzetes jellemzője az érintőképernyős interaktív ablakok. Ezzel a megoldással egy látványos utazási élményt kap az utas, aki az ablakoknak köszönhetően folyamatosan informálva érzi magát. Olyan információkhoz férhetnek hozzá, mint a célállomás, hirtelen bekövetkezett események, az idő és a dátum, a hőmérséklet, a vonat sebessége és így tovább.
A megvalósításhoz egy Microsoft Kinect hardverét kölcsönözték, házasították egy GPS-egységgel, és egy openFrameworks szoftver segítségével egy olyan AR-rendszert fejlesztettek ki, ami egy iPhone és egy projektor segítségével teljesen élethű tájképeket varázsol az ablakokra. Nem egy statikus kép kivetítésre kell gondolni, az utasok aktívan alakíthatják a látottakat. A bepárásodott ablaküvegre rajzolás a múlté, AR ablakokra bökve máris új tereptárgyak adhatóak hozzá az összképhez, ami ráadásul még tökéletesen passzol is a tájba.